Multibor  - Multi150ml

Multibor Mineralli Tuz Solesi 150ml Bağışıklık Takviyesi

Ürün Kodu : Multi150ml  - Tedarikçiye Soru Sor
Fiyat
:
50,70 TL + KDV
KDV Dahil
:
59,83 TL
Havale ile
:
58,33 TL
Planlanan Teslimat
:
11.08.2020
Not
:
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Hızlı Mesaj
 • Bor’un Özellikleri ve Bitkisel Karışım:

  Doğa iyi bir şifa kaynağıdır. Uygun ürünleri, uygun dozlarda kullandığımızda sağlığımızla ilgili birçok sorunun üstesinden gelebilmekteyiz. Bu ürünlerden biri de ülkemizde bol  bulunan ve çok farklı alanlarda kullanılan bor elementi olup, bor insan sağlığı için en önemli iz elementlerden biridir.

  Bor elementinin biyolojik sistemlerde önemli görevleri vardır. Biyokimyasal reaksiyonlarda güçlü hidroksil iyonu alıcısı ve proton vericisi olarak rol oynar. Bor polisakkaritler, riboz, piridin, piridoksin, riboflavin, dehidroaskorbik asit ile kimyasal bağ oluşturabilmektedir. Dolayısıyla bu özelliği ile şekerlerin taşınması, karbonhidrat metabolizması, hücre zarı ve biyolojik membranların yapısının oluşması, RNA metabolizmasında önemli görevler üstlenmesine yol açar.

  Bor, embriyogenez, kemik gelişimi, immün sistem ve psikomotor yetenekleri içeren birçok yaşamsal olayda da önemli rol oynamaktadır. Aynı zamanda bor bileşiklerinin bakteriostatik, bakterisidal, fungistatik, fungisidal ve antiviral etkilerinin olduğu da bilinmektedir.

  Bor’un başka hiçbir elementte olmayan iki tip elektronik ve kimyasal özelliği vardır. Birincisi, nötral trigonal ve anyonik tetrahedral yapısı (kuvvetli Lewis asit) reversible olarak diol, hydroxyl, α-amino asit, cyanid’e bağlanır. İkincisi ise, peroxit ve polyfenoller ile çok kolay reaksiyona girmesidir.

  Diğer taraftan antiseptik, antibiyotik ve antifungal özelliği olan bor, doğal bir dezenfektan maddedir. Temizlik amaçlı kullanıldığında hem koku giderme hem derinlemesine temizleme özelliği yanında mantar ve küf oluşumuna karşı da kullanılmaktadır. Güçlü bir mikrop öldürücüdür.

  Antiseptik özelliğinden dolayı bor, tıp ve eczacılıkta geniş tatbikat sahası bulurken, aynı özelliği onu kozmetik sahasına da çekmiş, losyonlarda, güzellik kremlerinde, diş macununda (sodyum perborat olarak), beyazlatmada ve koku gidermede kullanılmıştır.

  Bor’un yaralarda iyileştirici ve antiseptik özellikte olduğu bilindiğinden geçmişte daha çok cilt mantarlarında, egzamada iyileştirici olarak kullanılmıştır. Özellikle uygun ekstreler ile karıştırılıp vücuda haricen uygulandığında; skleroz, romatoid, romatizmal artrit, eklem romatizmalarında, osteoartrit (kemik ve eklem kireçlenmeleri), iskelet sistemi hastalıklarında, tendom yırtılmalarında, kas zedelenmelerinde ağrı dindirici ve tedavici edici özelliklerinden yararlanılabileceği ise yakın tarihlerde tespit edilmiştir.

  Bu bağlamda Dr. Octa tarafından özenle seçilmiş bitki ekstreleri ile nano bor bileşiklerinin bilimsel özellikleri birleştirilerek yürütülen bir ar-ge projesi neticesinde “Borjel” diye yeni bir ürün elde edilmiştir. Patenti ülkemize ait olan bu ürün, mühendislik biliminden elde edilen deneyimlerin alternatif ve tamamlayıcı tıbbın asırlık tecrübesi birleştirilerek kullanıma sunulmuştur. Böylelikle bor bileşiklerinin doğada mevcut olan bitki ekstreleri ile karışabildiği, kompleks oluşturabildiği ve vücuda haricen uygulandığında da daha hızlı etki sağladığı tekrar ortaya konulmuştur.

  Nereden Satın Alınabilir?

  Yeni bor jel ürününü www.medikalborsasi.com internet sitesinden temin edebilirsiniz.

  Garanti Bilgisi
  :
  Kapsam Dışı
  Teslimat Bilgisi
  :
  250TL üzeri alımda ücretsiz kargo
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.